#ciekawostki W pierwszej…

#ciekawostki W pierwszej połowie XX wieku Stany Zjednoczone miały plan inwazji na praktycznie każdy kraj na Ziemi, włącznie z nimi samymi. Plan ten zwał się „Plan Wojenny Biały”, który miał na celu uporanie się z „wewnętrznym nieładem” – innymi słowy, walkę z obywatelami Ameryki.
W tamtym okresie związkowcy na terenie całego kraju walczyli o prawa pracownicze i rząd Stanów Zjednoczonych obawiał się przerodzenia protestów w komunistyczną rewolucję. Plan Wojenny Biały zakładał pozbycie się tzw. „radykalno-lewicowych insurekcji”.
Wojskowy Korpus Inżynierów miał przejąć każde publiczne narzędzie, podczas gdy marynarka wojenna chroniła sprzęt wojskowy, armia natomiast miała ruszyć na ludzi, próbując zaprowadzić wśród nich porządek. Jednocześnie tajna jednostka policyjna miała udać się do Pensylwanii, skąd miała szpiegować wichrzycieli, aby być przygotowanymi na ich zatrzymanie.
Zaczęto nawet opracowywać regulacje prawne zezwalające na strzelanie do amerykańskich cywilów, kiedy mogłoby to być uzasadnione i jak daleko mogliby się posunąć. Z czasem, plan przystosowano do nowej ery. Najnowszy, który wyciekł, mówił o amerykańskim wojsku mającym stłumić powstanie czarnoskórych obywateli, walczących o prawa obywatelskie.
Dowiedz się więcej w tym znalezisku

Jesteśmy redakcją Ciekawe.org i przyszliśmy tutaj, by dzielić się z Wami ciekawostkami z całego świata.
Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco, to obserwuj nasz autorski tag #ciekaweciekawe – jeśli nie chcesz oglądać naszych wpisów, to dodaj ten sam hashtag na czarną listę.
Masz dla nas niezwykle interesujący temat? Możesz napisać w wiadomości prywatnej lub zostawić wiadomość tutaj.
#mikroreklama #gruparatowaniapoziomu #swiat #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne